NRD Начало
Събота, 23 Ноември 2024
Начало Калейдоскоп Художничка Кристина Вътова изследва крехкостта и силата на човешкия живот
6805
Калейдоскоп

Художничка Кристина Вътова изследва крехкостта и силата на човешкия живот

Художничка Кристина Вътова изследва крехкостта и силата на човешкия живот в изложбата „(Не)сигурност” от 10 до 28 септември в галерия „Нюанс“, съобщават от галерията. „С фокус върху нежността на съществуването, Кристина Вътова изразява красотата на преходността. Изложбата разкрива вътрешните търсения на художничката, вдъхновена от стремежа на човека да съхрани себе си в свят, изпълнен с неопределеност. Тя разглежда начина, по който изграждаме защитни бариери около нашите уязвими части, опитвайки се да запазим целостта на своя вътрешен свят“, допълват от галерията

| 05 Септември 2024, 16:14 ч.
Художничка Кристина Вътова изследва крехкостта и силата на човешкия живот
Художничка Кристина Вътова изследва крехкостта и силата на човешкия живот
Снимка © „Нюанс“

Художничка Кристина Вътова изследва крехкостта и силата на човешкия живот в изложбата „(Не)сигурност” от 10 до 28 септември в галерия „Нюанс“, съобщават от галерията.

Преди 40 години, на 5 ноември, когато музикантът Брайън Адамс става на 25 години, излиза неговия четвърти студиен албум - Reckless, който се оказва изключително успешен в световен мащаб. Музикалната продукция достига челната позиция в американската класация „Билборд 200“. Четири десетилетия по-късно, канадският изпълнител на Please Forgive Mе, навършва 65 години и е един от най-известните певци в света.

Брайън Адамс е роден в семейството на британско-канадски имигранти в град Кингстън на 5 ноември 1959 г. Баща му, който е служил в британската и канадската армия става дипломат на външна служба в ООН. Семейство Адамс живее в Португалия, Австрия, Израел и Япония. Така младият изпълнител пътува постоянно по време на детството си. Когато родителите му се развеждат, той е на 12 години. Адамс не вижда баща си до средата на 90-те години, когато концертно турне го отвежда в

Русенската опера ще представи камерния концерт "Песенен рецитал на сопраното Ана Дитри" утре вечер в Доходното здание в крайдунавския град. Това съобщи пиарът на културния институт Диана Димитрова. 

Ана Дитри ще представи на русенската публика арии и песни на полски романтични композитори като Станислав Монюшко, Фредерик Шопен, Владислав Желенски, Станислав Невядомски, Мечислав Карлович и други.

На пианото ще й акомпанира Веселина Ботева.

Ана Дитри обяснява, че песните са от различни епохи, обхващащи период от повече от 100 години.

"След като избрах всички произведения, които да бъдат показани пред чуждестранна публика, реших да ги подредя като една история. Историята на една жена, която за първи път се влюбва в младо и красиво момче, имат първи срещи, след това се раждат децата им, после тя страда, защото ги загубва, и накрая е една старица, която

Моят дълъг и шарен живот, преминал през монархия, социализъм и демокрация, ме е научил да посрещам с малко скептична дистанция наказанията и наградите, с които съм бил удостояван.

Знам, че и наказанията, и наградите често пъти са незаслужени. Това е част от словото на Христо Ганев при получаване на наградата „Св. Паисий Хилендарски“ на 15 ноември 2011 г. – за изключителния му принос за духовното, гражданското и художественото изграждане на българското филмово изкуство и за неговото международно признание.

Днес се навършват 100 години от рождението на писателя, режисьор и сценарист.

„Вълшебното куфарче, свързано с интернет, претъпкано с всестранна информация и знания, е бездушно и студено. То е памет, но не и мисъл, не сърце, не душа. Както някой беше казал – културата е това, което остава у човека, когато забрави всичко, което е прочел...“, казва

Седемдесет танцови филма, три ателиета и четири спектакъла ще предложи в програмата си 9-ото издание на фестивала „Движещо се тяло“ във Варна, което продължава от 25 октомври до 3 ноември, съобщават организаторите. Мисия на форума е разглеждането на тялото и движението не само като поле на изява, но като инструмент за себепознание и изграждане на културни връзки.

Филмовите прожекции ще бъдат в културен център „РеБонкърс“ в първите три дни на форума и ще предложат селекция от заглавия, подбрани измежду постъпили 90 кандидатури от цял свят.

В училището The Center ще се състои петдневна лаборатория за контактна импровизация под наслов „Танц с гравитацията” с водещ Каталин Дякону от Румъния. Събитието е в чест на Стийв Пакстън, който е основополагаща фигура в съвременния танц, известен със създаването на контактната импровизация (CI) в н

Симфониета Шумен ще изнесе днес концерт под диригентството на Димитър Косев в зала „Проф. Венета Вичева“.

Солист ще бъде Симеон Гошев. Концертът е под мотото "Майстори на пианото II", в програмата са включени Концерт за пиано и оркестър No. 1 от Ференц Лист и Симфония No. 7 от Лудвиг ван Бетовен, съобщиха от Симфониета Шумен.

"Симеон Гошев е новоизгряваща звезда на европейската музикална сцена, носител на международни награди от клавирни конкурси. Завършил е музикалното си образование в Университета за музика и изпълнителски изкуства във Виена, където учи при световноизвестните пианисти Щефан Владар, Олег Майсенберг и Лилия Зилберщайн. През 2021 г. е защитил докторска степен в Националната музикална академия “Проф. Панчо Владигеров”, с дисертация върху клавирните версии на балетите на Игор Стравински. През 2022 г. е издал своя първи солов диск &

„С фокус върху нежността на съществуването, Кристина Вътова изразява красотата на преходността. Изложбата разкрива вътрешните търсения на художничката, вдъхновена от стремежа на човека да съхрани себе си в свят, изпълнен с неопределеност. Тя разглежда начина, по който изграждаме защитни бариери около нашите уязвими части, опитвайки се да запазим целостта на своя вътрешен свят“, допълват от галерията.

„Една от главните цели на всеки от нас - през целия си живот се стремим към сигурна работа, сигурен дом, сигурна връзка, сигурно приятелство, подсигурени старини… Възможно ли е човек да достигне сигурността като състояние или самото чувство ни е достатъчно? Има ли изобщо нещо сигурно в този живот, освен това че в един момент свършва? Опитвайки се да съхраним максимално дълго тленното ни същество сме способни да “опаковаме” в защитни балончета всяка чуплива част от себе си. Предпазваме крехките си компрометирани фрагменти, които са ни предавали веднъж и трупаме пластове върху все още здравите и незасегнати. Изграждаме живота си като един огромен балон, в който се стремим да не допускаме нищо остро и ръбато, което може да го спука“, казва Кристина Вътова.

Тази вечер в Музея на хумора и сатирата откриват изложбата „Как се живееше у Яначкови“. Това съобщават от културната институция. 

Проектът „Как се живееше у Яначкови“ е подготвен въз основа на илюстрациите на Вендула Халанкова.

Откриването на изложбата ще бъде предшествано от работилница за най-малките - „Да сготвим за Яначек“. Те ще се запознаят с любимите храни на един от най-забележителните композитори на 20-и век.

От илюстрациите и кратката анимация „Яначек в три минути“ участниците на възраст от три до шест години ще открият любопитни факти от живота и творчеството на чешкия композитор. След това само с помощта на хартия и лепило ще приготвят любимото си ястие, което може би ще се хареса и на Леош Яначек, посочват организаторите. 

Проектът се реализира от Чешкия център в София в рамките на п

Оперната класика "Графиня Марица" от унгарскиs композитор Имре Калман ще бъде представена на 13 август в Летния театър в Бургас, като част от програмата на Бургаските музикални празници "Емил Чакъров", съобщават от Държавна опера - Бургас.

Специални гости на представлението ще са солистите на Националния музикален театър "Стефан Македонски" сопраното Добрина Икономова и тенорът Пеньо Пирозов, за които ролите на Графиня Марица и Граф Тасило Ендрьоди-Витемберг са емблематични. 

Добрина Икономова, за която ролята е завръщане на бургаската сцена след 30-годишно отсъствие, разказва, че познава родственици на прототипа на графиня Марица, чийто племенник граф Миклош Сейчен е бил женен за Шинка, по бащина линия Диманов, която е била с бургаски корени. 

В главните роли ще са и сопраните Мария Цветкова-Маджарова, Людмила Михайлова, баритонът Йордан Хр

Изложба на участниците в 24-тото издание на пленера „Св. Лука“ беше открита в незавършената част на художествената галерия „Владимир Димитров-Майстора“ в Кюстендил.

Тази година в пленера участват Гергана Минкова, Димитър Каратонев, професор Димитър Чолаков, Матей Матеев, Миглена Александрова, Надя Петрова, Петър Беляшки, Слав Недев, Тереза Зиковска и Цветелина Стефанова.

"По време на пленера се случиха добри неща – събраха се едни хора, които се познават, състуденти, съквартиранти, съзаклятници. Открита беше и изложба на Даниел Атанасов в Кюстендил – събитие от национален мащаб. Родиха се и тези картини, които показваме днес в кюстендилската галерия", каза организаторът на пленера-кюстендилският художник Георги Андонов. "Радваме се, че продължава едно събитие, с което и ние оставаме в бъдещото със създадените от нас творби", изтъкнах

Великотърновският музей получи ново дарение - сребърен медал "Свети Димитър Солунски", съобщиха от културната институция.

В навечерието на Деня на народните будители Регионалният исторически музей-Велико Търново получи ново дарение - сребърен медал "Свети Димитър Солунски" от Българския частен монетен двор "Булминт".

Дарението бе официално връчено от представители на фирмата на директора на музея д-р Иван Църов в музей "Възраждане и Учредително събрание".

"Медалът е най-новото попълнение в колекцията “Православни светии” на "Булминт". Отсечен е във висше мат-гланцово качество от 31.1 г чисто сребро проба 999.9, с диаметър 38.6 мм“, уточниха от музея.

На аверса стои свети Димитър в най-разпространения му иконографски образ - в ролята на конник в доспехи, пронизващ “царя на неверниците” или антихриста, представен в образа на

Миро ще има още два концерта до края на годината – в зала 1 на НДК на 19 декември, а на 20 декември – в зала „Сила“, в Пловдив, съобщават от екипа на певеца.

На 18 октомври, също в зала 1 на НДК, Миро изпя за първи път „Нежен“. Песента е за битката, която се води във всяко човешко сърце – ще свалим ли бронята си от защитни механизми пред любовта и доколко. Във видеото, което е с много уважение към Япония, японското изкуство и култура, участва олимпийската, световна и европейска медалистка Стефани Кирякова, разказват от екипа на артиста.

Специална изненада беше изпълнението на песента „Утре“ на „Диана експрес“ в присъствието на композитора Митко Щерев. Малко преди финала на концерта, Миро подари още една нова песен на поч

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Съпруги бъркат мъжете си, слуги не познават господарите си
На 29 ноември е премиерата на „Комедия от грешки“. Представлението на театър „София“ ще се играе на сцената на „Театро отсам канала“, информират ...
Христо Божков: Това са майстори на четката, улавяли психологизма в образите
Изложби по повод годишнини от рождението на двама известни български художници бяха открити днес в Регионалния исторически музей (РИМ) във Враца. Първата е подредена в художествен ...
Дилиана Перфанов: Харесвам реализма, но за да стигна до него, първо рисувах комикси и илюстрации
Близо 20  картини представя в своята първа самостоятелна изложба 18-годишната Дилиана Перфанов във Велико Търново. В интервю дванайсетокласничката от Хуманитарната гимназия & ...
Виена отново е в ритъма на валса
Карнавалната традиция във Виена и до днес е жива. Всяка година в австрийската столица се провеждат повече от 450 бала, съобщи община Виена. Началото на балния сезон беше както вин ...
„Предстоящо откриване“ - театър на сенките 35 години след падането на Берлинската стена
Инсталацията „Предстоящо откриване“ е театър на сенките с горе-долу всичко, което се случва в нашите глави и в главите на много хора наоколо 35 години след падането на ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Ръкопис на Кафка се предлага за продажба на аукцион за 280 хил. евро
Ръкопис и писмо на писателя Франц Кафка се предлагат за продажба на аукцион от компанията "Кристиан Хесе" в Хамбург, Германия, за 280 хил. евро, съобщи "Ческе новини", позовавайки ...
Антония Велева: Вярвам, че всеки може да се поучи за това как се обича България
Фотографска изложба "Босилеград преди и сега" и документалният филм "Твърди черупки" бяха представени тази вечер в Българския културно-информационен център в Скопие. „Вярвам ...
Рядка картина на Караваджо ще бъде показана за първи път в Рим
Рядка картина на Караваджо, изтерзания гений на светлосянката (киароскуро), ще бъде изложена за първи път в музей в Рим, който я е получил като изключителен заем от частна колекция ...
Димитър & Христо представят първия си албум с концерт
„Несломен“ е първият трак от новия албум на Димитър & Христо. В него се смесва вече утвърдения стил на дуета с малко по-неочаквано амплоа, информират от SingSong So ...
Шопен и Лист звучат в рецитал на Людмил Ангелов от „Европейски музикален фестивал“
Клавирен рецитал на Людмил Ангелов е следващото събитие от 24-тия „Европейски музикален фестивал“ в София. На 30 ноември пианистът излиза на сцената на зала „Бълг ...
Тикер в 18:00 ч.
Ръкопис и писмо на писателя Франц Кафка се предлагат за продажба на аукцион от к ...
Начало Калейдоскоп
6805
Калейдоскоп

Художничка Кристина Вътова изследва крехкостта и силата на човешкия живот

Художничка Кристина Вътова изследва крехкостта и силата на човешкия живот в изложбата „(Не)сигурност” от 10 до 28 септември в галерия „Нюанс“, съобщават от галерията.„С фокус върху нежността на съществуването, Кристина Вътова изразява красотата на преходността.

| 05 Септември 2024, 16:14 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Художничка Кристина Вътова изследва крехкостта и силата на човешкия живот
Художничка Кристина Вътова изследва крехкостта и силата на човешкия живот
Снимка © „Нюанс“

Художничка Кристина Вътова изследва крехкостта и силата на човешкия живот в изложбата „(Не)сигурност” от 10 до 28 септември в галерия „Нюанс“, съобщават от галерията.

„С фокус върху нежността на съществуването, Кристина Вътова изразява красотата на преходността. Изложбата разкрива вътрешните търсения на художничката, вдъхновена от стремежа на човека да съхрани себе си в свят, изпълнен с неопределеност. Тя разглежда начина, по който изграждаме защитни бариери около нашите уязвими части, опитвайки се да запазим целостта на своя вътрешен свят“, допълват от галерията.

Преди 40 години, на 5 ноември, когато музикантът Брайън Адамс става на 25 години, излиза неговия четвърти студиен албум - Reckless, който се оказва изключително успешен в световен мащаб. Музикалната продукция достига челната позиция в американската класация „Билборд 200“. Четири десетилетия по-късно, канадският изпълнител на Please Forgive Mе, навършва 65 години и е един от най-известните певци в света.

Брайън Адамс е роден в семейството на британско-канадски имигранти в град Кингстън на 5 ноември 1959 г. Баща му, който е служил в британската и канадската армия става дипломат на външна служба в ООН. Семейство Адамс живее в Португалия, Австрия, Израел и Япония. Така младият изпълнител пътува постоянно по време на детството си. Когато родителите му се развеждат, той е на 12 години. Адамс не вижда баща си до средата на 90-те години, когато концертно турне го отвежда в

Русенската опера ще представи камерния концерт "Песенен рецитал на сопраното Ана Дитри" утре вечер в Доходното здание в крайдунавския град. Това съобщи пиарът на културния институт Диана Димитрова. 

Ана Дитри ще представи на русенската публика арии и песни на полски романтични композитори като Станислав Монюшко, Фредерик Шопен, Владислав Желенски, Станислав Невядомски, Мечислав Карлович и други.

На пианото ще й акомпанира Веселина Ботева.

Ана Дитри обяснява, че песните са от различни епохи, обхващащи период от повече от 100 години.

"След като избрах всички произведения, които да бъдат показани пред чуждестранна публика, реших да ги подредя като една история. Историята на една жена, която за първи път се влюбва в младо и красиво момче, имат първи срещи, след това се раждат децата им, после тя страда, защото ги загубва, и накрая е една старица, която

Моят дълъг и шарен живот, преминал през монархия, социализъм и демокрация, ме е научил да посрещам с малко скептична дистанция наказанията и наградите, с които съм бил удостояван.

Знам, че и наказанията, и наградите често пъти са незаслужени. Това е част от словото на Христо Ганев при получаване на наградата „Св. Паисий Хилендарски“ на 15 ноември 2011 г. – за изключителния му принос за духовното, гражданското и художественото изграждане на българското филмово изкуство и за неговото международно признание.

Днес се навършват 100 години от рождението на писателя, режисьор и сценарист.

„Вълшебното куфарче, свързано с интернет, претъпкано с всестранна информация и знания, е бездушно и студено. То е памет, но не и мисъл, не сърце, не душа. Както някой беше казал – културата е това, което остава у човека, когато забрави всичко, което е прочел...“, казва

Седемдесет танцови филма, три ателиета и четири спектакъла ще предложи в програмата си 9-ото издание на фестивала „Движещо се тяло“ във Варна, което продължава от 25 октомври до 3 ноември, съобщават организаторите. Мисия на форума е разглеждането на тялото и движението не само като поле на изява, но като инструмент за себепознание и изграждане на културни връзки.

Филмовите прожекции ще бъдат в културен център „РеБонкърс“ в първите три дни на форума и ще предложат селекция от заглавия, подбрани измежду постъпили 90 кандидатури от цял свят.

В училището The Center ще се състои петдневна лаборатория за контактна импровизация под наслов „Танц с гравитацията” с водещ Каталин Дякону от Румъния. Събитието е в чест на Стийв Пакстън, който е основополагаща фигура в съвременния танц, известен със създаването на контактната импровизация (CI) в н

Симфониета Шумен ще изнесе днес концерт под диригентството на Димитър Косев в зала „Проф. Венета Вичева“.

Солист ще бъде Симеон Гошев. Концертът е под мотото "Майстори на пианото II", в програмата са включени Концерт за пиано и оркестър No. 1 от Ференц Лист и Симфония No. 7 от Лудвиг ван Бетовен, съобщиха от Симфониета Шумен.

"Симеон Гошев е новоизгряваща звезда на европейската музикална сцена, носител на международни награди от клавирни конкурси. Завършил е музикалното си образование в Университета за музика и изпълнителски изкуства във Виена, където учи при световноизвестните пианисти Щефан Владар, Олег Майсенберг и Лилия Зилберщайн. През 2021 г. е защитил докторска степен в Националната музикална академия “Проф. Панчо Владигеров”, с дисертация върху клавирните версии на балетите на Игор Стравински. През 2022 г. е издал своя първи солов диск &

„Една от главните цели на всеки от нас - през целия си живот се стремим към сигурна работа, сигурен дом, сигурна връзка, сигурно приятелство, подсигурени старини… Възможно ли е човек да достигне сигурността като състояние или самото чувство ни е достатъчно? Има ли изобщо нещо сигурно в този живот, освен това че в един момент свършва? Опитвайки се да съхраним максимално дълго тленното ни същество сме способни да “опаковаме” в защитни балончета всяка чуплива част от себе си. Предпазваме крехките си компрометирани фрагменти, които са ни предавали веднъж и трупаме пластове върху все още здравите и незасегнати. Изграждаме живота си като един огромен балон, в който се стремим да не допускаме нищо остро и ръбато, което може да го спука“, казва Кристина Вътова.

Тази вечер в Музея на хумора и сатирата откриват изложбата „Как се живееше у Яначкови“. Това съобщават от културната институция. 

Проектът „Как се живееше у Яначкови“ е подготвен въз основа на илюстрациите на Вендула Халанкова.

Откриването на изложбата ще бъде предшествано от работилница за най-малките - „Да сготвим за Яначек“. Те ще се запознаят с любимите храни на един от най-забележителните композитори на 20-и век.

От илюстрациите и кратката анимация „Яначек в три минути“ участниците на възраст от три до шест години ще открият любопитни факти от живота и творчеството на чешкия композитор. След това само с помощта на хартия и лепило ще приготвят любимото си ястие, което може би ще се хареса и на Леош Яначек, посочват организаторите. 

Проектът се реализира от Чешкия център в София в рамките на п

Оперната класика "Графиня Марица" от унгарскиs композитор Имре Калман ще бъде представена на 13 август в Летния театър в Бургас, като част от програмата на Бургаските музикални празници "Емил Чакъров", съобщават от Държавна опера - Бургас.

Специални гости на представлението ще са солистите на Националния музикален театър "Стефан Македонски" сопраното Добрина Икономова и тенорът Пеньо Пирозов, за които ролите на Графиня Марица и Граф Тасило Ендрьоди-Витемберг са емблематични. 

Добрина Икономова, за която ролята е завръщане на бургаската сцена след 30-годишно отсъствие, разказва, че познава родственици на прототипа на графиня Марица, чийто племенник граф Миклош Сейчен е бил женен за Шинка, по бащина линия Диманов, която е била с бургаски корени. 

В главните роли ще са и сопраните Мария Цветкова-Маджарова, Людмила Михайлова, баритонът Йордан Хр

Изложба на участниците в 24-тото издание на пленера „Св. Лука“ беше открита в незавършената част на художествената галерия „Владимир Димитров-Майстора“ в Кюстендил.

Тази година в пленера участват Гергана Минкова, Димитър Каратонев, професор Димитър Чолаков, Матей Матеев, Миглена Александрова, Надя Петрова, Петър Беляшки, Слав Недев, Тереза Зиковска и Цветелина Стефанова.

"По време на пленера се случиха добри неща – събраха се едни хора, които се познават, състуденти, съквартиранти, съзаклятници. Открита беше и изложба на Даниел Атанасов в Кюстендил – събитие от национален мащаб. Родиха се и тези картини, които показваме днес в кюстендилската галерия", каза организаторът на пленера-кюстендилският художник Георги Андонов. "Радваме се, че продължава едно събитие, с което и ние оставаме в бъдещото със създадените от нас творби", изтъкнах

Великотърновският музей получи ново дарение - сребърен медал "Свети Димитър Солунски", съобщиха от културната институция.

В навечерието на Деня на народните будители Регионалният исторически музей-Велико Търново получи ново дарение - сребърен медал "Свети Димитър Солунски" от Българския частен монетен двор "Булминт".

Дарението бе официално връчено от представители на фирмата на директора на музея д-р Иван Църов в музей "Възраждане и Учредително събрание".

"Медалът е най-новото попълнение в колекцията “Православни светии” на "Булминт". Отсечен е във висше мат-гланцово качество от 31.1 г чисто сребро проба 999.9, с диаметър 38.6 мм“, уточниха от музея.

На аверса стои свети Димитър в най-разпространения му иконографски образ - в ролята на конник в доспехи, пронизващ “царя на неверниците” или антихриста, представен в образа на

Миро ще има още два концерта до края на годината – в зала 1 на НДК на 19 декември, а на 20 декември – в зала „Сила“, в Пловдив, съобщават от екипа на певеца.

На 18 октомври, също в зала 1 на НДК, Миро изпя за първи път „Нежен“. Песента е за битката, която се води във всяко човешко сърце – ще свалим ли бронята си от защитни механизми пред любовта и доколко. Във видеото, което е с много уважение към Япония, японското изкуство и култура, участва олимпийската, световна и европейска медалистка Стефани Кирякова, разказват от екипа на артиста.

Специална изненада беше изпълнението на песента „Утре“ на „Диана експрес“ в присъствието на композитора Митко Щерев. Малко преди финала на концерта, Миро подари още една нова песен на поч

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Съпруги бъркат мъжете си, слуги не познават господарите си
Христо Божков: Това са майстори на четката, улавяли психологизма в образите
Дилиана Перфанов: Харесвам реализма, но за да стигна до него, първо рисувах комикси и илюстрации
Виена отново е в ритъма на валса
„Предстоящо откриване“ - театър на сенките 35 години след падането на Берлинската стена
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
Ръкопис на Кафка се предлага за продажба на аукцион за 280 хил. евро
Авансцена
Антония Велева: Вярвам, че всеки може да се поучи за това как се обича България
Творчески отражения
Рядка картина на Караваджо ще бъде показана за първи път в Рим
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.